środa, 24 maja 2017

59. łatwy kurs na "koperto-pudełko" dla ScrapAndMe

Witam serdecznie!

Chciałabym zaprezentować krótki kurs, jak w prosty sposób przygotować "koperto-pudełko" na kartkę komunijną. Kto z Was był na Śląskim Zlocie Scrapbookingowym, ten prawdopodobnie już widział ów kurs w gazetce zlotowej - Papierowa Gazeta - którą nabyć można było podczas tego wydarzenia.

Kurs na koperto - pudełko. Kurs na kopertę. Kurs na pudełko. Kurs na opakowanie na kartkę.

"Koperto-pudełko" jest niezwykle proste w wykonaniu, zarówno dla osób posiadających maszynkę Big Shot, jak i dla tych, którzy jej nie posiadają, ponieważ dekorację można przygotować przy pomocy różnorodnych dodatków, także wyciętych przy pomocy dekoracyjnych nożyczek czy dziurkacze ozdobnych.

Najważniejszy aspekt to urocze, pastelowe papiery z oferty sklepu ScrapAndMe oraz sztywny karton bazowy.

Użyte papiery ScrapAndMe: Sweet Dream 2 #01/#02, Romantic Letter #01/#02 oraz Sweet Dream #04.

Do przygotowania "koperto-pudełka" potrzebujemy:

- papiery do scrapbooking’u ( Sweet Dream 2 #01/#02, Romantic Letter #01/#02, Sweet Dream #04)
- sztywny karton, np. eko-kraft 300gsm
- wykrojniki i maszynka Big Shot
- gilotyna lub inne narzędzie do precyzyjnego cięcia
- klejąca taśma dwustronna
- kosteczki klejące 3d
- nożyczki
- narzędzie do bigowania
- nożyczki
- opcjonalnie maszyna do szyciaKrok 1.
W zależności od wymiarów kartki, którą będziemy chcieli umieścić w pudełku, dokonujemy pomiarów (wysokość, szerokość i „grubość” warstwowej kartki) i bigujemy karton w odpowiednich miejscach. Nadmiar kartonu (tutaj: linia cięcia) odcinamy przy pomocy gilotyny. Moja baza to DL, więc dla przednich klapek ustaliłam wymiary 6 i 5 cm. Szerokość pleców to 11 cm., a głębokość koperto-pudełka to 3 cm., bowiem kartka jest bardzo warstwowa. Wysokość bazy to 21.5 cm.Krok 2.
Zdejmujemy miarę z przednich „klapek” koperto-pudełka i docinamy na odpowiedni wymiar wybrane papiery do scrapbooking’u. Jeżeli mamy maszynę do szycia, możemy je dodatkowo przeszyć ściegiem prostym dla urozmaicenia.Zaginamy bazę w miejscach bigowania. Przy pomocy wykrojników wycinamy elementy, którymi udekorujemy przód koperto-pudełka. Sklejamy je ze sobą, używając kosteczki 3d o wys. 2mm.Krok 3.
Oklejamy przód bazy koperto-pudełka taśmą dwustronną. Przy pomocy kosteczek 3d naklejamy dekorację, mocując ją jedynie na prawej, węższej klapce. Dzięki temu nasze koperto – pudełko będzie można swobodnie otwierać.Krok 4.
Do wewnątrz można już umieścić kartkę. Całość obwiązujemy sznureczkiem, co uniemożliwi wypadnięcie kartki.


Pozdrawiam serdecznie i życzę pozytywnego tygodnia!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu! Zapraszam ponownie!